Nowe świadczenie "Za życiem"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach informuje, iż od 02.01.2017 będą przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

Wysokość jednorazowego świadczenia wynosi  4000,00 zł. Na podstawie ustawy z dnia 4 listopada 2016 roku o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” świadczenie przyznawane będzie dla rodzin z dziećmi, u których wykryto ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, potwierdzone w zaświadczeniu lekarskim.

 

 

Podstawa prawna:

USTAWA z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”(Dz. U z 17 listopada 2016, poz. 1860)(serwis zewnętrzny)

Druk wniosku w sprawie ustalenia prawa do jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę (92 KB, doc)

Informację wytworzył: 
Sylwia Bochenek
Data wytworzenia informacji: 
30.12.2016
Osoba odpowiedzialna za treść: 
Edyta Grzelak