Fundacja Wolne Miejsce poszukuje Wolontariuszy do pomocy przy organizacji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego w dniu 12 kwietnia 2020 r.

Drodzy Wolontariusze!

Obecna sytuacja społeczna związana z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, nie pozwala na organizację spotkań masowych. Bez wątpienia należą do nich Wigilie i Śniadania Wielkanocne dla Samotnych organizowane przez Fundację Wolne Miejsce.

Wobec powyższego, zarząd fundacji i jej wolontariusze rozpoczęli przygotowania do alternatywnej formuły wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej z osobami samotnymi.

Sztab fundacyjnych ochotników zamierza odwiedzić samotne osoby z metropolitalnych miast w niedzielę, 12 kwietnia br. dostarczając im wielkanocne śniadania do domów.

W specjalnie przygotowanej fundacyjnej paczce, znajdzie się nie tylko higienicznie przygotowane i hermetycznie zamknięte śniadanie, ale również świąteczna niespodzianka, stroik i wyjątkowa lektura świąteczna dla osób samotnych.

Nowy plan organizacji Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych zakłada współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządami w pozyskiwaniu:

  • produktów spożywczych, z których zostanie przygotowane śniadanie,
  • produktów gotowych (zamkniętych) mogących stanowić prezent jak np. słodycze,
  • stroików i elementów, z których można takie stroiki wykonać.

 Fundacja zaprasza każdą osobę gotową dołączyć do wolontariuszy przygotowujących wydarzenie i gotowych rozwozić śniadania w niedzielny poranek.

Wszelkie informacje o bieżących przygotowaniach i możliwej formie wsparcia fundacji publikowane są na profilu społecznościowym Facebook(serwis zewnętrzny)

Informację wytworzył: 
Sylwia Bochenek
Data wytworzenia informacji: 
7.04.2020
Osoba odpowiedzialna za treść: 
Agnieszka Dutka