Pomocnicy Świętego Mikołaja

W okresie od 26.11.2020r. do 14.12.2020r. wychowankowie Świetlicy Specjalistycznej nr 2 MOPS w Katowicach-Szopienicach przygotowywali kartki Bożonarodzeniowe z życzeniami świątecznymi dla Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach. W związku z zawieszeniem zajęć świetlicowych dzieci przygotowywały kartki w swoich domach z pomocą pozostałych członków rodziny z materiałów przekazanych im przez świetlicę. Działania te podjęte zostały w ramach udziału placówki w konkursie „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” organizowanym przez Fundację „Wawel z Rodziną”. Prezenty w formie kartek Bożonarodzeniowych zostały przekazane osobom starszym, dla których tegoroczny okres świąteczny może być szczególnie trudny. Celem inicjatywy było zaangażowanie wychowanków w działania na rzecz innych ludzi potrzebujących pomocy oraz okazanie seniorom wsparcia w trudnym czasie zagrożenia epidemicznego.

Pomocnikami Świętego Mikołaja zostali wychowankowie: Kinga, Natalia, Wiktoria, Monika, Kuba, Weronika, Daniel, Martyna, Alan, Amelia, Kamil, Emilia oraz Amelka. Koordynatorem działań była Pani Judyta Solińska, wychowawca świetlicowy.

Kartki bożonarodzeniowe dla Pensjonariuszy DPS Przystań w Katowicach Logo DP Przystań w Katowicach Przekazanie kartek bożonarodzeniowych dla pensjonariuszy

Życzenia dla pensjonariuszy od społeczności szopienickiej świetlicy

 

Informację wytworzył: 
Krzysztof Łącki
Data wytworzenia informacji: 
10.12.2020
Osoba odpowiedzialna za treść: 
Krzysztof Łącki