Życzenia Prezydenta Miasta Katowice z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Szanowni Rodzice Zastępczy

 

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony właśnie dzisiaj jest okazją do złożenia wszystkim katowickim rodzinom zastępczym podziękowań za podjęcie się tej wyjątkowej misji. W tych trudnych i niespokojnych czasach, przyjmując pod swój dach dzieci tego potrzebujące, tworzycie Państwo dla nich rodzinę, która daje im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji oraz przynależności. Otaczacie swoich podopiecznych troską, należytą uwagą, dzielicie z nimi smutki i radości, dostrzegacie każdą nawet najmniejszą pozytywną zmianę pojawiającą się w ich funkcjonowaniu, cierpliwie tłumaczycie zawiłości obecnego świata. Stajecie się dla nich wzorem do postępowania, autorytetem, wskazujecie im jak należy w życiu postępować, jakimi zasadami się kierować.

 

Dlatego bardzo chciałbym podziękować Państwu za oddanie, wytrwałość  i troskę o powierzone dzieci. Dziękuję za stwarzanie im warunków do rozwoju, podejmowania coraz to nowszych wyzwań i zamierzeń, umiejętnego radzenia sobie z trudnościami i przeciwnościami losu. Dzięki Wam dzieci, które otaczacie opieką mają szansę doświadczyć szczęśliwego dzieciństwa i wejść w dorosłe życie z pozytywnymi wzorcami.

 

Z okazji Waszego święta życzę, abyście nigdy nie zwątpili w sens podjętej misji i moc czynienia dobra. Niech nie zabraknie Państwu zdrowia, sił oraz optymizmu, a uśmiech i radość Waszych podopiecznych niech będzie źródłem pozytywnej energii, która motywuje do podejmowania wyzwań związanych z opieką i wychowaniem. Przy okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego chciałbym życzyć również dzieciom przebywającym pod Państwa opieką spokoju, wielu radosnych chwil i spełnienia wszelkich marzeń.

 

Łączę wyrazy szacunku

Marcin Krupa

Prezydent Miasta Katowice

 

 

Życzenia Prezydenta Miasta Katowice z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego (PDF, 67 KB)

Informację wytworzył: 
Izabela Krupa
Data wytworzenia informacji: 
31.05.2022
Osoba odpowiedzialna za treść: 
Anna Michalska