ZAŁATWIANIE SPRAW PRZEZ INTERNET BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Wiele spraw prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach można załatwić w sposób szybki nie wychodząc z domu.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Katowic do załatwiania spraw  urzędowych kierowanych do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach przez Internet.

Posiadając konto na portalu Emp@tia można składać wszystkie wnioski w zakresie pomocy społecznej oraz świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych, a także świadczeń wychowawczych z programu Rodzina 500 plus. Dodatkowo wnioski 500 plus można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej oraz portalu Pue ZUS.Osoby niepełnosprawne mogą wykorzystać platformę dedykowaną o nazwie System Obsługi Wsparcia. Pozostałe sprawy można załatwiać za pośrednictwem portalu ePuap.

Wnioski podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, w przypadku bankowości elektronicznej wystarczy posiadać elektroniczny rachunek bankowy.

W zakładce E-USŁUGI niniejszej strony internetowej znajdą Państwo bezpośrednie łącza do poszczególnych kanałów komunikacji elektronicznej w zakresie zabezpieczenia społecznego.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr telefonu 32 251 00 87 w. 100, 162 lub poprzez email: na adres:kancelaria@mops.katowice.pl

Informację wytworzył: 
Joanna Piotrowska
Data wytworzenia informacji: 
12.03.2020
Osoba odpowiedzialna za treść: 
Sylwia Bochenek