Srebrny Telefon

Srebrny Telefon dla Katowickich Seniorów (32) 251 69 00

Zapraszamy wszystkich katowickich Seniorów od stycznia 2020 roku do korzystania z nowoutworzonej infolinii dla seniorów, za pośrednictwem której będzie można uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia osób starszych oraz realizowanych programów na terenie miasta.

Srebrny Telefon dla Seniora będzie działał w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 15.30.

Można będzie tutaj uzyskać zarówno odpowiedzi na pytania dotyczące wszelkich form wsparcia finansowego ale także niepieniężnego dla osób w wieku senioralnym. Pracownicy Srebrnego Telefonu dysponować będą aktualnymi, nieodpłatnymi materiałami informacyjnymi oraz służyć będą poradą i pomocą w indywidualnych sprawach seniorów.

Poprzez Srebrny Telefon 32 251 69 00 są przyjmowane również zgłoszenia dotyczące drobnych napraw domowych w ramach programu"Złota Rączka"(obecnie program zawieszony ze względu na stan epidemiczny).

W obecnym czasie zmagania się z epidemią,  pod nr infolinii Srebrnego Telefonu przyjmowane są zgłoszenia do pogotowia zakupowego oraz zgłoszenia na otrzymanie bezpłatnych krzyżówek.

 

Adres e-mail: senior@mops.katowice.pl

Informację wytworzył: 
Sylwia Bochenek
Data wytworzenia informacji: 
17.12.2019
Osoba odpowiedzialna za treść: 
Sylwia Bochenek