Wystawa zdjęć pn. "Przestrzenie wspólne - Katowice" - 19-30 czerwca 2023 r.

Ujęcia przyciągające uwagę, zarówno te starannie przygotowane, jak i te totalnie spontaniczne – to efekt sesji zdjęciowej, którą wykonali animatorzy lokalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Bohaterkami zdjęć są ukraińskie kobiety wraz ze swoimi dziećmi. Sesję fotograficzną zorganizowano w ramach działań, które od stycznia 2023 r. realizuje MOPS w Katowicach, dzięki wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Ukraińscy uchodźcy na co dzień chętnie włączają się do udziału w spotkaniach edukacyjnych, wyjściach integracyjnych, poznają lokalną społeczność, wymieniają się doświadczeniami czy realizują inicjatywy oddolne na terenie miasta Katowice. Przyszedł zatem czas na chwilowe zatrzymanie się, zapozowanie i wykonanie kilku kadrów. Więcej zdjęć wykonanych w ramach Programu UNICEF zobaczyć będzie można podczas wystawy dostępnej w dniach 19-30 czerwca 2023 r. w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” Filia „Dąb”. Z kolei 26 czerwca 2023 r. o godz. 15.00 na terenie MDK odbędzie się wernisaż oraz spotkanie z realizatorami Programu Unicef i zaproszonymi gośćmi.

Autorkami zdjęć, które zaprezentowane zostaną podczas wystawy są Katarzyna Loth i Anna Wołoch.

Osoby zainteresowane włączeniem się w działania środowiskowe mogą skontaktować się z Anną Janusz, liderką zespołu organizatorów społeczności lokalnej, pod numerami telefonów 32 606 19 14 oraz 501 242 831.

Więcej informacji o bieżących działaniach w ramach Programu UNICEF uzyskać można u pracowników Działu Projektów i Inicjatyw MOPS Katowice pod numerem telefonu 32 606 19 14 oraz 885 444 555, e-mail: pi@mops.katowice.pl.

 

Plakat - Wspólne przestrzenie - KatowicePlakat - Wspólne przestrzenie - Katowice

 

  

Informację wytworzył: 
Patrycja Sompolska
Data wytworzenia informacji: 
20.06.2023
Osoba odpowiedzialna za treść: 
Krzysztof Kryś